Wtorek, 18 grudnia 2018
Jesteś tutaj: StartAktualnościAktualności2015.09.24 - Kontynuujemy akcję oddawania krwi

2015.09.24 - Kontynuujemy akcję oddawania krwi

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a razem z nim kontynuacja akcji oddawania krwi. Pierwsze wyjście odbyło się 24 września 2015 r. Nie było nas dużo: Klaudia, Mateusz, Piotr i Michał oraz pani Agnieszka. Oczywiście procedury są takie same: trzeba wypełnić kwestionariusz dawcy, przejść kontrolne badanie krwi i rozmowę kwalifikacyjną z lekarzem, a potem już można pójść do głównej sali na łóżeczko Śmiech. Wstępne badanie przeszliśmy w trójkę. Dumni przekroczyliśmy próg pracowni pobierania krwi, niestety okazało się, że Michał też ma problem i zostało nas dwie kobiety reprezentujące naszą szkołę. Oddanie krwi jest za każdym razem wielkim przeżyciem, więc wspierałyśmy się obie, leżąc na łóżkach obok siebie. Jedna oddała krew z ręki prawej, a druga z lewej. Wszystko przebiegło pomyślnie, nie było żadnych niespodzianek. Dzień został zaliczony do udanych ze względu na nasze dobre małe uczynki. A może nie takie małe ? Śmiech W nagrodę poszliśmy razem na lody. Tym razem kobiety górą !!!. Panowie pokażcie, że nie boicie się igły i przyłączcie się do nas. Warto wspomnieć, że w tym roku nasza szkoła przystąpiła do XIII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”. Im więcej osób odda krew, tym większa szansa na nagrodę. Pamiętajcie jednak, że największą nagrodą jest przełamanie własnych słabości i zrobienie tego małego wielkiego uczynku jakim jest pomoc innym. Zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów do naszej grupy. Wyjście możemy zorganizować w każdej chwili, wiadomo, że im nas więcej, tym raźniej. Czekamy na chętnych.

LogowanieGo to top