Wtorek, 18 grudnia 2018
Jesteś tutaj: StartAktualnościAktualnościPAMIĘTAJ BĄDŹ EKO!

PAMIĘTAJ BĄDŹ EKO!

DRODZY UCZNIOWIE, przypominamy, że  w naszej szkole cały czas trwa akcja ekologiczna pod hasłem:
ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY, ODBIERZ NOWY APARAT FOTOGRAFICZNY. Zapraszamy  więc do dołączenia się  do naszych działań wszystkich tych, którzy jeszcze tego nie uczynili. Zebrane zużyte lub uszkodzone telefony zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu. Honorowy patronat nad  tymi działaniami objął Pan profesor Zbigniew Nęcki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak ołów oraz kadm i są zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.
Szkoły, które uzyskają najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych kg telefonów do ilości uczniów w szkole i dodatkowo zaproponują ciekawe hasło ekologiczne otrzymają nowoczesne, atrakcyjne cyfrowe aparaty fotograficzne lub inne nagrody rzeczowe na życzenie zwycięskiej placówki. Mamy nadzieję, że będziemy to my….Złotousty
Każda szkoła ma jednakowe szanse na nagrody, ponieważ liczy się wyłącznie aktywność wyrażona w relacji ilości kg telefonów do ilości uczniów w szkole. Zacznijmy porządkowanie i sprzątanie świata od własnego biurka i otoczenia.

DZIĘKUJEMY ZA EKOLOGICZNĄ POSTAWĘ I OCZEKUJEMY NA WASZE ZAANGAŻOWANIE

LogowanieGo to top