Czwartek, 20 września 2018
Jesteś tutaj: StartAktualnościAktualności„Biblioteki rządzą"- Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

„Biblioteki rządzą"- Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W tym roku bibliotekarze i czytelnicy oraz nauczyciele języka polskiego świętowali pod hasłem "Biblioteki rządzą". Z tej okazji w naszej szkole odbyły się dwa konkursy, które miały udowodnić, że czytelnik to nie gatunek wymierającyNiezdecydowanie, a z czytelnictwem nie jest tak źle, jak się powszechnie sadzi.

Bibliotekarze i poloniści mogą więc z uśmiechem na ustach nadal zachęcać do czytania.

W konkursie wiedzy o książce największa ilość punktów zdobyli:

• Krzysztof Napieracz (kl. II S) - I miejsce
  • Mateusz Woźniak (kl.III S) - II miejsce
  • Klaudia Witz(kl.III A/G ) - III miejsce
  • Michał Liskowicz (kl.III S ) - III miejsce

A oto rozstrzygniecie konkursu plastycznego na ilustrację do wybranej książki:

• I miejsce - Krzysztof Napieracz (kl.II S),Klaudia Witz (kl. III A/G),
  • II miejsce - Agata Kasiuba (kl. II S ), Maciej Kulig (kl. II S), Patrycja Bagińska (kl. II S),
  • III miejsce - Samanta Jaskowic (kl. I S), Angelika Klencz (kl. I S ).

Na zakończenie miesiąca bibliotek na długiej przerwie odbył się happening pod hasłem,,Książka uskrzydla". Uczniowie głosowali na skrzydlate słowa, które najlepiej oddają zalety czytaniaPuszcza oczko.