Jesteś tutaj: StartWycieczki

Wycieczka do Oświęcimia

Uczniowie klasy II S wybrali się na wycieczkę do Państwowego  Muzeum Auschwitz Birkenau. Była to niezwykle poruszająca lekcja  historii. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat II wojny światowej oraz funkcjonowania obozu koncentracyjnego.

Edura 2016- Kielce

10 lipca uczniowie LO o kierunku strażackim odwiedzili XII Międzynarodową Wystawę Ratownictwa, Zabezpieczenia i Techniki Przeciwpożarowej w Kielcach. Przyszli strażacy obejrzeli pokaz dynamiczny- Mgła Wodna oraz pokazy dziecięcych drużyn pożarniczych. Ponadto, uczestniczyli w pokazach łodzi ratowniczych ASAR oraz w prezentacji środków gaśniczych. Mieli też niebywałą okazję zobaczyć, najwyższą drabinę pożarniczą na świecie oraz podziwiali nowinki w zakresie technologii pożarniczej, które były prezentowane na licznych stoiskach.

Wejście na Wieżę Piastowską

22 stycznia uczniowie klasy IS oraz IIIS wybrali się na lodowisko Toropol w Opolu. Większość uczniów świetnie opanowała dość trudną sztukę jazdy na łyżwach.Wśród nas znaleźli się i tacy dla niektórych były to pierwsze "kroki" na lodzie. Godzina jazdy na łyżwach przeleciała nam bardzo szybko i w świetnych humorach poszliśmy zwiedzić z przewodnikiem Wieżę Piastowską. Była to świetna lekcja historii o Śląsku Opolskim.

Wycieczka do CS PSP w Częstochowie oraz na Jasną Górę

Rok  szkolny 2015/2016 jest ,, Rokiem Otwartej Szkoły" , dlatego też uczniowie klas strażackich zwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze oraz zespół klasztorny zakonu paulinów w Częstochowie. Ponadto, już po raz drugi przyszli strażacy udali się do CS PP,gdzie poszerzyli swoją wiedzę na temat pożarnictwa oraz poznali zasady funkcjonowania szkoły oraz rekrutacji.