Co warto wiedzieć o zastosowaniach i właściwościach konopi?

Konopie to niezwykle ciekawe rośliny, które odgrywają dużą rolę w wielu gałęziach nowoczesnej gospodarki, często bez wiedzy konsumentów. Warto jednak zapoznać się z zastosowaniem konopi, technikami hodowli, z właściwym podejściem do wyboru nasion, ponieważ po pełnej legalizacji okaże się, że brakuje specjalistów w tej dziedzinie.

O jakich właściwościach konopi warto wiedzieć więcej?

Przede wszystkim konopie, w tym nasiona silver haze posiadają unikalne właściwości antybakteryjne sprawdzające się w medycynie polowej, a także przydatne w walce z bakteriami powszechnymi w masowych skupiskach ludzkich, szpitalach i nie tylko. Tkaniny z konopi to interesująca forma profilaktyki zdrowotnej. Na takich tkaninach trudno o rozwój bakterii oraz grzybów. Nie dziwi zatem wykorzystanie konopi w starszych gospodarstwach, w historii, gdzie brakowało nowoczesnych leków. Z konopi, częściowo produkuje się nawet beton o jakościowych właściwościach regulowania temperatury latem oraz zimą. Aktualnie największym uznaniem cieszą się ziarna konopi w żywieniu. Ziarna to bogate źródło białka, jedno z najbogatszych spotykanych w naturze, a nasiona silver haze potwierdzają założenie.

Dlaczego warto stawiać na legalizację konopi w skali międzynarodowej?

Niektóre kraje już zdecydowały się na pełną legalizację upraw i mają z tego wyjątkowe korzyści, nawet w postaci większego zdrowia społecznego. W takich krajach spada wyraźnie spożycie alkoholu i najmocniejszych leków psychotropowych. Konopie regulują mocno stan psychiczny i często samodzielnie rozwiązują problemy z żywieniem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Wybraliśmy dla ciebie te publikacje: