Płukanki silnika – jak je stosować

Przy wymianie oleju warto również zadbać o to, żeby wyczyścić silnik w środku, a służą do tego specjalne preparaty. Taki preparat do regeneracji silnika należy wlać przed samą wymianą, a następnie włączyć samochód i pozostawić go na jałowym biegu. Zaleca się żeby czas takiej pracy wynosił 10 do 15 minut, i należy unikać wtedy podnoszenia obrotów. Bardzo ważne jest, żeby płukanka do silnika została wlana do ciepłego motoru, bowiem przy takiej delikatnej pracy raczej nie dałby się on rady odpowiednio zagrzać. Ilość preparatu, którą należy wlać, podaje producent, i należy się tych wskazówek trzymać. Przez te kilkanaście minut związki zawarte w płukance dotrą do każdego miejsca jednostki napędowej, i skutecznie rozpuszczą wszystkie znajdujące się tam osady i zanieczyszczenia.

Olej z tymi osadami należy oczywiście spuścić, a następnie nalać nowy w odpowiedniej ilości. Ważne jest to, żeby za każdym razem wymienić filtr na nowy, bez względu na to czy taki Dodatek do oleju będzie stosowany czy nie. Zdarzają się bowiem kierowcy, którzy w ramach pozornych oszczędności filtru nie wymieniają, ryzykując tym samym poważną usterką silnika. Płukanki są szczególnie zalecane przy silnikach starszych, które już mają przejechane sporą ilość kilometrów. W nich z uwagi na różne czynniki osadów może się zbierać w środku więcej, a ich usunięcie znacznie wydłuży żywotność. Płukanie silnika najlepiej robić przy każdej wymianie oleju, wtedy zapewnia ono największą skuteczność.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Wybraliśmy dla ciebie te publikacje: