Psycholog – ile kosztuje pomoc psychologa?

Korzystanie z usług psychologa to bardzo popularna metoda radzenia sobie ze swoimi problemami. Oczywiście tego typu specjalista musi zarabiać na swojej pracy, dlatego też każda z wizyt, sesji musi kosztować.

Jakie są ceny wizyt u psychologa?

Cena za wizytę różni się w zależności od lokalizacji. W większych miejscowościach wizyta w prywatnym gabinecie może być o wiele droższa. Inaczej to wygląda również w przypadku sesji online. Jednak przeważnie cena za jedną wizytę, a więc okres w przedziale od 50 do 60 minut może wynieść nawet ponad 100 PLN.

Ile może wynieść łączna cena takich terapii? To akurat zależy, ile takich sesji pacjent będzie potrzebował. Może być tak, że łączny koszt wszystkich sesji będzie kosztował 1000, ale może być to kwota większa, zbliżona nawet do 2 tysięcy PLN. Wszystko tak naprawdę zależy od problemów pacjenta, a także tego, jak szybko u niego pojawi się progres i zmiana w postępowaniu. Wizyt może być 10, całość sesji może trwać 3 miesiące, ale może być to długość nawet kilku lat i kilku tysięcy.

Oczywiście można pójść do psychologa korzystając z Narodowego Funduszu Zdrowia. Wówczas w niektórych poradniach pacjent może skorzystać z rozwiązań takich jak terapia Radom za darmo, oczywiście pod warunkiem, że jest on ubezpieczony. To rozwiązanie jednak odradzamy, ponieważ w tym przypadku istnieją bardzo duże kolejki i czas oczekiwania na pomoc może niebezpiecznie się wydłużać. Innym aspektem może być limit darmowych sesji na dany okres dla pacjentów. Zatem oczekiwanie na wizytę w NFZ może trwać nawet kilka miesięcy.

+Reklama +

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Wybraliśmy dla ciebie te publikacje: