Co to są słupy oświetleniowe i jakie mają zadania

Wychodząc z domu po zmroku w dużej części miejsc mimo tego, że słońce nie świeci będzie w miarę jasno. Jest to zasługa ulicznego oświetlenia, które instalowane jest we wszystkich miejscach, w których potrzeba. Te wszystkie lampy, jakie świecą na ulice i chodniki trzeba jednak do czegoś przyczepić, i do tej roli są stosowane różnego rodzaju słupy oświetleniowe.

Dostępne są one w dużej ilości modeli, przez co dobrać będzie można odpowiedni do miejsca montowania i wymagań inwestorów. Lecz również i obowiązujących przepisów, ponieważ stawiając słupy w publicznej przestrzeni trzeba je respektować. Niektóre modele słupów poza samymi lampami umożliwiają też zamontowanie dodatkowych elementów, na przykład takich jak panele słoneczne, tablice i znaki albo różne generatory. Produkuje się je z wielu różnych materiałów. Najbardziej popularna jest normalna stal, zabezpieczona w odpowiedni sposób przed działaniem czynników atmosferycznych. Słupy stalowe są mocne i wytrzymałe, a jednocześnie można z nich tworzyć konstrukcje o różnych kształtach i przekrojach. Mogą mieć na przykład profil sześciokątny, okrągły czy kwadratowy, ale różnych możliwości pod tym względem jest znacznie więcej.

Dużo zależeć będzie od miejsca, w którym mają być montowane. Na przykład w parkach i alejkach na osiedlach chętnie są wybierane słupy w stylu retro, jakie świetnie się prezentują z odpowiednio dopasowanymi oprawami. Za to przy ruchliwych ulicach liczy się przede wszystkim praktyczność, z tego też powodu inwestorzy preferują prostsze i tańsze opcje. Dość często do produkowania słupów wykorzystuje się także aluminium, jakie charakteryzuje się znacznie mniejszym ciężarem. U producentów można też spotkać modele zrobione z drewna, w pewnych sytuacjach sprawdzają się one naprawdę dobrze. Montaż słupów wykonany być powinien przez specjalistyczne firmy, posiadające niezbędne uprawnienia do tego. Chodzi tu zarówno o to, aby ich konstrukcja po ustawieniu była stabilna, jak również o przyłączenie zasilania elektrycznego.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Wybraliśmy dla ciebie te publikacje: