Jakie parametry powinien mieć dobry grzejnik konwektorowy

Elektryczne urządzenia do grzania wykorzystują różne technologie. Jakiś czas temu dużą popularnością cieszyły się grzejniki olejowe, zapewniające wysoką skuteczność i łatwą eksploatację. Dokładnie tak samo jest w przypadku urządzeń konwektorowych, które obecnie coraz częściej są wybierane. Wynika to z tego, że są stosunkowo tanie, a jednocześnie bardzo proste w użytkowaniu. Tego typu grzejniki wykorzystują do swojego działania zjawisko konwekcji. Powietrze, które dostanie się do obudowy, zostaje nagrzane od znajdującej się we wnętrzu grzałki. Po nagrzaniu zaczyna się unosić do góry, a jego miejsce zajmuje chłodne, które znowu jest nagrzewane. Wydajność takiego grzejnika można dodatkowo wzmocnić za pomocą wentylatora, który skutecznie rozprowadzi powietrze po całym pomieszczeniu.

Jednym z najważniejszych parametrów, jakie posiada każdy grzejnik konwektorowy f125 500W, jest jego moc. Urządzenia te występują w wielu różnych odmianach, od małych, mających kilkaset watów, do całkiem sporych, których moc przekracza nawet kilka tysięcy watów. To, jak mocny grzejnik będzie potrzebny w danym przypadku, zależy przede wszystkim od jego przeznaczenia. Jeśli będzie używany jako główne źródło ciepła, to zaleca się żeby to było około 100 W na metr kwadratowy powierzchni. Ale przy dogrzewaniu pomieszczeń można spokojnie kupić mniejszy. Z mocą urządzenia będzie się też wiązała jego wielkość, generalnie im ta moc będzie większa, to tym większy też będzie sam grzejnik.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Wybraliśmy dla ciebie te publikacje: