Zalety zabaw tablicami sensorycznymi

Małe dzieci bardzo lubią się bawić zwykłymi, domowymi przedmiotami. Jeżeli można coś przekręcić, przesunąć czy otworzyć, to jest to coś niesamowitego dla nich. Rzecz jasna najczęściej te najbardziej interesujące przedmioty trzeba przed dziećmi w jakiś sposób chronić, lecz za to można im dać coś w zamian, co z pewnością ucieszy każdego młodego odkrywcę. Tego typu zabawką jest tablica manualna. Najczęściej zrobiona z deski lub sklejki, do której przyczepione są rozmaite rzeczy.

Mogą to być kółka zębate, przełączniki czy pokrętła, nadające się idealnie do sprawdzania, w jaki sposób działają. Świetnie świetnie się też sprawdzają elementy wydające dźwięki, na przykład dzwonki, trąbki czy cymbałki, ale tych elementów jest znacznie więcej. Każdy będzie coś wnosił, każdy pokaże coś nowego i stymuluje wyobraźnię do działania. Tablice sensoryczne są naprawdę przydatne jeżeli chodzi o odkrywanie przez maluchy otaczającego świata, świetnie sprawdzają się nawet do okresu pięciu czy sześciu lat. Ogromną ich zaletą jest to, że umożliwiają samodzielne odkrywanie. Praktycznie wszystko, co tablica edukacyjna dla dzieci zawiera w sobie, jest dostępne, nie ma obawy, że jakiś dorosły przyjdzie i zabroni bawić się tym zdobytym skarbem. Kolejną sprawą jest okrywanie.

Za każdym następnym razem, kiedy dziecko sięgnie po tablicę, odkrywa coraz to nowe rzeczy, poznaje w jaki sposób działają poszczególne elementy. Bardzo dobrze to wpływa na motoryczny rozwój, gdyż poprawia się koordynacja ruchowa oraz zwiększa kreatywność. Równocześnie w wielu przypadkach pojawi się potrzeba ćwiczenia wytrwałości i cierpliwości, to znaczy cech, jakie tak mocno się przydają w dorosłym życiu. Dobrze zaprojektowane i wykonane tablice edukacyjne bez żadnego problemu mogą wytrzymać kilka lat intensywnego użytkowania, i w tym czasie na pewno bardzo pomogą w rozwoju naszego malucha.

Producenci tego typu tablic oferują wiele ich modeli, które się różnią zawartością i rozmiarem. Jeśli ktoś czuje się na siłach, to może również samodzielnie taką tablicę zrobić, nie będzie to raczej żaden skomplikowany wyczyn.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Wybraliśmy dla ciebie te publikacje: